Prehled dila

Tato stránka obsahuje alba vydaná v letech 1970-1975. Informace o starších a novějších albech popř. kompilacích a singlech najdete na stránkách č.1 (1986-1996), č.2 (1980-1986) a č.3 (1975-1980).


Heaven And Hell

Heaven And Hell (1975)

První Vangelisova nahrávka v Nemo Studiu v Londýně. Obsahuje jednu z prvních skladeb, která vznikla ve spolupráci s Jonem Andersonem - "So Long Ago So Clear". Album se brzy stalo hitem britských hitparád a bylo prvním komerčně úspěšným albem Vangelisovy sólové dráhy.

Heaven And Hell (part one) - So Long Ago So Clear - Heaven And Hell (part two)

L' Apocalypse Des Animaux

L' Apocalypse Des Animaux (1973)

Toto album je soundtrackem k přírodopisnému filmu Frederica Rossifa a je zárověň nejstarším sólovým albem, které bylo znovu vydáno tentokrát na CD. Album předběhlo svou dobu -  Vangelis zde kombinuje klasické hudební nástroje se syntezátorovou hudbou. Bylo možná jedním z prvních alb ve stylu new age.


Apocalypse Des Animaux Generique - La Petite Fille De La Mer - Le Singe Bleu - La Mort Du Loup - L'ours Musicien - Creation Du Monde - La Mer Recommencee

Earth

Earth (1973)

Toto album obsahuje několik "pokrokových rockových skladeb" a několik skladeb s romantickými motivy. Zajímavé je, že Vangelis sám zpívá na pozadí některých skladeb. Toto album až do roku 1996 nebylo vydáno ve formě CD.

Come on - We Were All Uprooted - Sunny Earth - He-o - Ritual - Let It Happen - The City - My Face In The Rain - Watch Out - A Song

Fais Que Ton Reve Soit Plus Long Que La Nuit

Fais Que Ton Reve Soit Plus Long Que La Nuit (1971)

Toto mimořádné album s anglickým názvem "May Your Dreams Last Longer Than the Night" zní jako směs zvukových nahrávek, folkových písní, klavírních skladeb a prvních syntezátorů. Toto album nebylo nikdy vydáno ve formě CD.

C'est une nuit verte - Celle des barricades - Nuit verte ou rouge ou bleue ou noire - Qu'importe mon ami - Cela importe mon ami - L'espoir de la victoire - Le Reve Est Réalité - Joussez sans entraves - Vivez sans temps morts - Baisez sans carottes

K dispozici je krátká ukázka z tohoto alba (L'espoir de la victoire) ve formátu MP3 o velikosti 300kb.


Dragon

Dragon (1971)

Toto album vzniklo jako nahrávka jam sessions v roce 1971. Bylo znovu vydáno v roce 1981 bez Vangelisova souhlasu. Skládá se z experimentálních skladeb vzniklých ve spolupráci s dalšími umělci - Arghiris, Michelem Ripochem, Brianem Odgerem a Mickem Wallerem. Album nebylo nikdy vydáno ve formě CD.

The Dragon - Stuffed Aubergine - Stuffed Tomato

Hypothesis

Hypothesis (1971)

Toto album bylo stejně jako album The Dragon nahráno na jam sessions spolu s dalšími umělci (Michelem Ripochem, Brianem Odgerem a Tony Oxleym ) v roce 1971. Skládá se z improvizovaných instrumentálních skladeb. Bylo vydáno v roce 1981 bez Vangelisova souhlasu a nikdy nebylo vydáno ve formě CD.

Hypothesis (part one) - Hypothesis (part two)

Sex Power

Sex Power (1970)

Tento soundtrack se díky své obrovské vzácnosti stal velmi drahou sběratelskou raritou s hodnotou až 600$. Obsahuje několik skladeb na klavír a jiné akustické nástroje, ale také několik syntezátorových skladeb. Album nebylo nikdy vydáno ve formě CD.

1ere partie - 2ieme partie

K dispozici je krátká ukázka z tohoto alba (37 sekund, stereo, 22Khz) ve formátu MP3 o velikosti 183Kb.


Úvod | Životní dráha | Nevydaná díla | Odkazy na Internetu | Návštěvní kniha


Zpět na úvodní stránku