Prehled dila

Tyto stránky obsahují přehled a charakteristiku všech dosud vydaných Vangelisových alb v chronologickém pořadí. U některých z nich jsou ukázky skladeb ve formátu MIDI, MP3 nebo AU, které si můžete stáhnout kliknutím pravého tlačítka myši na link a poté volbou Save link as/Uložit cíl jako. Doporučuji zejména ukázky skladeb z alb Fais Que Ton Reve Soit Plus Long Que La Nuit a Sex Power, které pravděpodobně nikdo z Vás neměl možnost slyšet. Alba jsou seřazena dle data vydání do několika stránek, zvláštní stránky jsou věnovány kompilacím a singlům. Tato stránka obsahuje informace o albech vydaných od roku 1988 do součastnosti. Informace o starších albech najdete na stránkách č.2 (1980-1986), č.3 (1975-1980) a č.4 (1970-1975).


Foros timis ston Greco

Foros timis ston Greco (1995, 1998)

Toto album bylo vydáno poprvé v roce 1995 v nákladu pouhých 3000 kusů. Všechny CD obsahovaly Vangelisův vlastnoruční podpis a knihu věnovanou řecko-španělském malíři El Grecovi. Album bylo možné zakoupit pouze na jediném místě - v athénském muzeu asi za 150 $ a pár let bylo tedy spíše sběratelskou raritou. Veškeré prostředky získané z prodeje tohoto alba Vangelis věnoval na restauraci a údržbu obrazů v řeckých muzeích a slouží také jako fond k nákupu El Grecových obrazů. V roce 1998 bylo album vydáno podruhé a celosvětově ve velkém nákladu - je tedy již snadno dostupné.


Movement I - Movement II - Movement III - Movement IV - Movement V - Movement VI - Movement VII

Oceanic

Oceanic (1996)

Tuto ódu na oceán Vangelis vytvořil během svého pobytu v Řecku. Obsahuje mnoho zvuků moře a má velice relaxační charakter.

Bon Voyage - Siren's Whispering - Dreams Of Surf - Spanish Harbour - Islands Of the Orient - Aquatic Dance - Memories Of Blue - Songs Of the Seas

Voices

Voices (1995)

Toto album je podobně koncipováno jako soundtrack k filmu 1492. Podobně jako tento soundtrack je uvedeno pilotním singlem ve stylu Conquest Of Paradise. Zbytek alba ovšem tvoří pomalé a klidné skladby v nichž Vangelis experimentuje s lidskými hlasy.

Voices - Echoes - Come to Me - P.S. - Ask the Mountains - Prelude - Losing Sleep (still, my heart) - Messages - Dream in an Open Place

Blade Runner

Blade Runner (1994)

Již v roce 1982 Vangelis zkomponoval hudbu k sci-fi filmu Ridleye Scotta Blade Runner. Soundtrack byl oficiálně vydána až v roce 1994. Některé hlavní hudební pasáže z filmu nebyly na album vůbec zařazeny (mimo jiné i začátek hudby doprovázející úvodní titulky) a naopak album obsahuje skladby, které se ve filmu nevyskytují.

Main Titles - Blush Response - Wait For Me - Rachel's Song - Love Theme - One More Kiss, Dear - Blade Runner Blues - Memories Of Green - Tales Of the Future - Damask Rose - Blade Runner (end titles) - Tears in Rain

1492

1492 - Conquest Of Paradise (1992)

V roce 1992 Vangelis zkomponoval hudbu k dalšímu filmu Ridleye Scotta - 1492 o Kryštofu Kolumbovi a objevení Ameriky. Tento film potřeboval epický soundtrack a Vangelis tento úkol splnil dokonale. Je velká škoda, že hudba z tohoto filmu nebyla nominována na Oscara. Osobně toto album považuji za jedno z nejlepších z Vangelisových alb. Hudba na albu není zcela identická s hudbou ve filmu. Některé hudební pasáže jsou ve filmu v trochu jiné formě a některé nejsou ve filmu obsaženy vůbec. Album má velký komerční úspěch a bylo oceněno celou řadou platinových desek a cen.

Opening - Conquest Of Paradise - Monastery Of La Rabida - City Of Isabel - Light and Shadow - Deliverance - West Across the Ocean Sea

Page Of Live

Page Of Life (1991)

Album vzniklo ve spolupráci s Jonem Andersonem. Toto jejich čtvrté společné album se trochu liší od jejich alb předchozích. Nemělo příliš velký komerční úspěch.

Wisdom Chain - Page Of Life - Money - Jazzy Box - Garden Of Sences - Is It Love - Anyone Can Light A Candle - Be A Good Friend Of Mine - Shine For Me - Genevieve - Jorney To Ixtlan - Little Guitar

The City

The City (1990)

Toto futuristické album hudebně popisuje jeden den v městě budoucnosti. Je zde použito mnoho hudebních stylů a syntetických nástrojů. Působí zamyšleným až depresivním dojmem.

Dawn - Morning Papers - Nerve Center - Side Streets - - Good to See You - Twilight - Red Lights - Procession

Direct

Direct (1988)

Na tomto albu použil Vangelis poprvé svůj zcela nový styl. Začal používat více samplovaných zvuků a nový působivý styl produkce. Je to pravděpodobně nejpopulárnější album mezi jeho fanoušky. CD verze obsahuje naproti klasické LP desce navíc dvě další skladby. Vangelis představil toto album jako první ze série alb, které budou zasahovat široký rámec hudebního spektra.

The Motion Of Stars - The Will Of the Wind - Metallic Rain - Elsewhere - Dial Out - Glorianna (hymne a la femme) - Rotation's Logic - The Oracle Of Apollo - Message - Ave - First Approach - Intergalactic Radio Station

Úvod | Životní dráha | Nevydaná díla | Odkazy na Internetu | Návštěvní kniha


Zpět na úvodní stránku