Prehled dila

Tato stránka obsahuje alba vydaná v letech 1980-1986. Informace o starších a novějších albech popř. kompilacích a singlech najdete na stránkách č.1 (1986-1996), č.3 (1975-1980) a č.4 (1970-1975).


Rapsodies

Rapsodies (1986)

Toto album vzniklo ve spolupráci s operní pěvkyní Irenou Papas. Skladby a texty se inspirují řeckými křesťanskými chorály.

Ti Ipermacho Stratigo - O! Gliki Mou Ear - Ton Nimfoma Sou Vlepo - Rapsodia - Tin Oreotita Tis Parthenias Sou - Christos Anesti - Asma Asmaton

Invisible Connections

Invisible Connections (1985)

Toto Vangelisovo expresionické dílo je spíše zvukovou kolekcí než hudbou. Není příliš rytmické a je skládá se z pečlivě vybraných temných zvuků.


Invisible Connections - Atom Blaster - Thermo Vision

Mask

Mask (1985)

Dílo plné mystických elektronických sekvencí a chorálů složené na motivy Aztéckých a Mayských kultur. Není příliš melodické.

Movement 1- Movement 2 - Movement 3 - Movement 4 - Movement 5 - Movement 6

Soil Festivities

Soil Festivities (1984)

Toto album je označováno za počátek temné a experimentální éry Vangelisova stylu. Skládá se z pěti částí, z nichž každá začíná jednoduchou opakující se sekvencí do které Vangelis improvizuje.

Movement 1 - Movement 2 - Movement 3 - Movement 4 - Movement 5

Antarctica

Antarctica (1983)

Toto album je soundtrackem k japonskému filmu. Většina skladeb je odvozena od úvodní a nejznámější skladby. Vytváří velice klidnou a chladnou atmosféru.

Theme from Antarctica - Antarctic Echoes - Kinematic - Song Of White - Life Of Antarctica - Memory Of Antarctica - Other Side Of Antarctica - Delivarence

Private Collection

Private Collection (1983)

Toto album vzniklo ve spolupráci s Jonem Andersonem. Obsahuje šest skladeb z nichž poslední - Horizon trvající téměř 23 minut je velice populární mezi Vangelisovými fanoušky. Zbytek alba tvoří skladby s romantickými motivy.

Italian Song - And When The Night Comes - Deborah - Polonaise - He Is Sailing - Horizon

Chariots Of Fire

Chariots Of Fire (1981)

Toto album je soundtrackem ke stejnojmennému filmu Hugha Hudsona. Film je skutečným příběhem dvou britských atletů, kteří se zůčastnili olympijských her v roce 1924. Filmová hudba byla oceněna Oscarem v kategorii "best original score".

Titles - Five Circles - Abraham's Theme - Eric's Theme - 100 Metres - Jerusalem - Chariots Of Fire

  The Friends Of Mr.Cairo The Friends Of Mr. Cairo (1981)

Další z alb, které vzniklo ve spolupráci s Jonem Andersonem. První LP verze neobsahuje megahit "I'll Find My Way Home". Ten byl přidán až do dalších vydání po velkém úspěchu jako singl.


I'll Find My Way Home - State Of Independence - Beside - The Mayflower - The Friends Of Mr. Cairo - Back To School - Outside Of This (Inside Of That)


See You Later

See You Later (1980)

Toto zvláštní album obsahuje mnoho zpívaných skladeb (mezi jinými Jona Andersona a Petera Marshe). Jeho styl se poněkud liší od ostaních Vangelisových alb.

I Can't Take It Anymore - Multi-Track Suggestion - Memories Of Green - Not a Bit - Suffocation - See You Later

Úvod | Životní dráha | Nevydaná díla | Odkazy na Internetu | Návštěvní kniha


Zpět na úvodní stránku