Prehled dila

Tato stránka obsahuje alba vydaná v letech 1975-1980. Informace o starších a novějších albech popř. kompilacích a singlech najdete na stránkách č.1 (1986-1996), č.2 (1980-1986) a č.4 (1970-1975).


Short Stories

Short Stories (1980)

První album, které vzniklo ve spolupráci s Jonem Andersonem. Obsahuje mnoho různorodých skladeb. Mnoho z nich jsou improvizace. Jon a Vangelis se seznámili, když byl Vangelis požádán aby se stal členem skupiny Yes. Ač se tak nikdy nestalo Vangelis ve spolupráci s Jonem vydal několik alb.

Curious Electric - Each And Everyday - Bird Song - I Hear You Now - The Road - Far Away In Baagad - Love Is - One More Time - Thunder - A Play Within A Play 

Odes

Odes (1979)

První album, které vzniklo ve spolupráci s Irenou Papas. Skládá se ze skladeb založených na řeckých písních. Vangelis a Irene Papas je zde představují v modernějším pojetí a přidávají dvě nové skladby ("La Danse Du Feu" a "Racines").


Les 40 Braves - Neranzoula (Le Petit Oranger) - La Danse Du Feu - Les Kolokotronei - Le Fleuve - Racines - Lamento - Menousis

China

China (1979)

Na tomto albu Vangelis kombinuje východoasijské motivy se svými vlastními myšlenkami a technikou. Výsledkem je pozoruhodné album.

Chung Kuo - The Long March - The Dragon - The Plum Blossom - The Tao Of Love - The Little Fete - Yin & Yang - Himalaya - Summit

Opera Sauvage

Opera Sauvage (1979)

Toto je třetí album obsahující soundtrack pro přírodopisný film Frederica Rossifa. Obsahuje legendární skladbu "Hymne" a známou skladbu "L'Enfant". Na albu se podílel také Jon Anderson i když ne zpěvem ale hrou na harfu.

Hymne - Reve - L'Enfant - Mouettes - Chromatique - Irlande - Flamant Roses

Beaubourg

Beaubourg (1978)

Expresionistické dílo skládající se z podivných avantgardních skladeb. Beaubourg je velmi známá budova Centre Pompidou v Paříži, která je centrem moderního abstraktního umění.

Beaubourg Part 1 - Beaubourg Part 2

The Spiral

The Spiral (1977)

Toto album obsahuje několik klasických Vangelisových skladeb jako jsou "To The Unknown Man", "Dervish D" nebo úvodní skladba "Spiral". Velice dobrá atmosféra celého alba, revoluční zvuk a výborné melodie z něj dělají nezapomenutelné album.

Spiral - Ballad - Dervish D - To The Unknown Man - 3+3

Ignacio

Ignacio (1977)

Toto je soundtrack k mexickému filmu "No Oyes Ladrar Los Perros?" francouzského režiséra Francois Reighenbacha. Film je příběhem chudého mexického rolníka, který cestuje a hledá doktora pro svého smrtelně nemocného syna. Jak je obvyklé u Vangelisových soundtracků ne všechna hudba z alba je obsažena ve filmu a naopak jsou některé hudební pasáže ve filmu, které album neobsahuje.

Entends Tu Les Chiens Aboyer?

  La Fete Sauvage La Fete Sauvage (1976)

Toto album bylo nahráno pouze tři měsíce po albu "Heaven and Hell" v roce 1975. Je soundtrackem k přírodopisnému filmu
Frederica Rossifa. Obsahuje mnoho afrických bubnů a zpěvů, ale také několik skladeb ve stylu sedmdesátých let.

La Fete Sauvage

Albedo 0.39

Albedo 0.39 (1975)

Velmi známé album, jehož styl předběhl svou dobu. Obsahuje několik skladeb v různých stylech jako ryze syntezátorová hudba (Pulsar, Alpha) nebo skladbu obsahující hypnotizující hlas předčítající astronomická data na pozadí kosmické hudby. Části tohoto alba byly použity v televizním seriálu Cosmos.

Pulsar - Free Fall - Mare Tranquillitalis - Main Sequence - Sword Of Orion - Alpha - Nucleogenesis (part one) - Nucleogenesis (part two) - Albedo 0.39

Úvod | Životní dráha | Nevydaná díla | Odkazy na Internetu | Návštěvní kniha


Zpět na úvodní stránku